/

Elias Coffee Shop

ELIAS – nové místo, plné chutí a vůní, nejen pro milovníky dobré kávy

alcron prague elias cafe main

Milujete dobře připravenou kávu a rádi si pochutnáte na jídle s nápadem, které je navíc připravené ze sezónních a vysoce kvalitních ingrediencí lokálního původu? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout kavárna ELIAS. Nachází se v prostorách našeho ikonického hotelu Almanac X Alcron Prague a sesterskou pobočku ELIAS s totožným konceptem najdete ve vídeňském hotelu Almanac Palais Vienna, který je v provozu od letošního jara.

Místo Vás na první pohled zaujme příjemnou atmosférou, design pracuje s přírodními materiály a světlými barevnými tóny. Menu sází na nápaditost, lokálnost a udržitelnost a zaujme chutnými a promyšlenými pokrmy s unikátním charakterem.

alcron prague elias cafe 1

ELIAS přináší závan svěží inspirace na pražskou kulinární scénu a brzy se jistě stane oblíbenou destinací pro oblíbený šálek kávy s přáteli, nutričně vyváženou snídani i rychlý oběd. Pokud zrovna nestíháte posedět, můžete si dobroty z místní nabídky odnést sebou domů či do kanceláře. Nebo si je vychutnat na jarním pikniku v parku pod rozkvetlými stromy…

ELIAS je synonymem bezvadně připravené kávy. Jedná se o výběrovou, lokálně praženou kávu Nordbeans, kterou doplňuje široká nabídka alternativního mléka. Milovníci čaje ocení stálou sezónní nabídku Harley & Sons. Vynikající je i místní horká čokoláda.

V nabídce chlazených nápojů nechybí smoothies, lokální limonáda, mošty, kombucha nebo nepasterizované sirupy. Pokud hledáte něco opravdu speciálního, vyzkoušejte místní signature drink. Jedná se o chuťově velmi zajímavý nealko mocktail, na bázi domácí limonády a kombuchy.

Součástí nabídky je pečlivě sestavené menu, zaměřené na plnohodnotnou výživu a balanc mezi chutí a zdravím. Skvěle poslouží jako osvěžující oběd nebo lehký snack. Těšit se můžete na chutné saláty, sendviče, wrapy i dezerty. Přednost zde opět mají lokální suroviny. Důraz je kladen nejen na chuťovou stránku, ale také na nutriční přínos. Všechny pokrmy vznikly ve spolupráci se specialisty na výživu, a tak si můžete být jistí, že si nejen pochutnáte, ale uděláte i něco pro sebe.

Koncept menu pracuje s pěti benefity pro vaše zdraví a dobrou kondici. Unikátní spojení ingrediencí v pokrmech a nápojích podporuje lepší koncentraci a přemýšlení, získání kvalitní a postupně se uvolňující energie (například před cvičením), obranu organismu (díky obsaženým antioxidantům), regeneraci a požitek z jídla. To byste měli určitě vyzkoušet!